Etkinlik Takvimi
UCLG-MEWA Newsletter-5

YEREL SÖYLEŞİLER'DE 'KÜLTÜR' KONUŞULACAK 10.10.2014

YEREL SÖYLEŞİLER'DE 'KÜLTÜR' KONUŞULACAK

http://www.haber7.com/kultur/haber/1209002-yerel-soylesilerde-kultur-konusulacak

UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler yerel yönetim söyleşileri'nde 'Yerel yönetim ve Kültür' konuları ele alınacak.
Genel Sekreterliği İstanbul’da bulunan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 100 yılı aşkın bir süredir kentlerin ve yerel yönetimlerin hizmetinde olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı UCLG’nin dünya genelinde bulunan dokuz bölge teşkilatından biridir. Aynı zamanda bu teşkilat,Yerel yönetimler, yerel yönetim birlikleri, il özel idareleri ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan geniş bir üye ağına sahiptir.

Pek çok etkinliği bulunan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) her ay düzenlediği “Yerel Yönetim Söyleşileri” ile yerel yönetim aktörlerini ve akademisyenleri buluşturmaya devam ediyor.

15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat: 14.30’da İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri’nin yedincisine konuşmacı olarak katılacak. “Yerel Yönetim ve Kültür” başlıklı bir sunumun yapılacağı program, UCLG-MEWA’nın Sultanahmet’teki Genel Merkez’inde gerçekleşecek.

Kaynak: Haber7